Bydgoszcz: Mróz daje się we znaki kupcom

Po obfitych opadach śniegu do Polski przyszedł mróz. Niska temperatura daje się we znaki szczególnie tym, którzy muszą pracować na powietrzu. Państwowa Inspekcja Pracy przypomina, że pracownikom trzeba zapewnić odpowiednie warunki.

- Mamy tutaj taki grzejniczek, trochę się rozgrzewamy. Jesteśmy ciepło ubrani, mam trzy pary skarpet, kalesony, trzy pary swetrów. Trzeba osiem, dziewięć godzin na mrozie stać a później w domu się odmrażamy - mówią reporterce TOK FM kupcy z ul. Mostowej. - W czajniku sobie robię herbatę z cytryną. Jest zimno, obojętnie jakby się człowiek nie ubrał, to i tak się zmarznie - dodaje pani Mariola.

Państwowa Inspekcja Pracy przypomina, że pracownikom pracującym na powietrzu trzeba zapewnić ciepłe ubranie, gorące napoje i posiłki. W pomieszczeniach biurowych temperatura nie może niższa niż 18 stopni a na halach produkcyjnych niższa niż 14 stopni.

Najbliższe noce w kujawsko-pomorskim nadal będą zimne. Temperatura spadnie do -16 stopni, w dzień mróz będzie się utrzymywał na poziomie -10 stopni.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM