Bydgoszcz: oddział ratunkowy Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 dostał nowoczesny sprzęt

Świąteczne prezenty od Unii Europejskiej dostał Szpital Uniwersytecki nr 2 w Bydgoszczy. Dzięki dotacjom placówka kupiła najnowocześniejszy sprzęt dla Kliniki Ratownictwa Medycznego.

Szpital kupił sprzęt niezbędny na oddziale ratunkowym, min. kardiomonitory, defibrylatory, stoły operacyjne, cyfrowe aparaty rentgenowskie, tomograf komputerowy. Dwa ostatnie urządzenia stanęły w nowo otwartej pracowni. - Nowa pracownia zapewnia nam możliwość szybkiego wykonywania badań u pacjentów i przede wszystkim skracania czasu tych badań. Do tej pory musieliśmy jechać około 300 metrów do pracowni, pokonywać dwa piętra i windy. Teraz praktycznie 20 metrów od oddziału znajduje się pracownia radiologii i tomografii i możemy wszystko robić na miejscu - cieszy się dr Jacek Mućka, zastępca dyrektora Kliniki Ratownictwa Medycznego Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 w Bydgoszczy.

Kupienie sprzętu nie byłoby możliwe, gdyby nie unijne dofinansowanie. - Nas nie stać na to, żeby robić tak duże zakupy. Sprzęt kupiliśmy dzięki udziałowi w unijnych projektach. A przecież wiadomo, że sprzęt zużywa się i technologia medyczna tak idzie do przodu, że praktycznie powinniśmy wymieniać wszystko co 5 lat. W przyszły roku też będziemy chcieli startować w różnych programach i starać się o pieniądze na dofinansowanie - podkreśla Wanda Korzycka-Wilińska, dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 w Bydgoszczy.

Sprzęt kosztował ponad 8 milionów złotych.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM