6-letni Tomek po przeszczepie wraca do domu na święta

6-letni Tomek, który w Centrum Zdrowia Dziecka przeszedł dwa przeszczepy wątroby, opuści dziś warszawski szpital. Chłopiec jest w dobrym stanie i lekarze zdecydowali, że będzie mógł spędzić święta w domu.

Rzecznik Centrum Zdrowia Dziecka Paweł Trzciński powiedział, że Tomek zostanie wypisany ze szpitala i będzie pacjentem przychodni Centrum Zdrowia Dziecka. Zastrzegł, że musi być w dobrym stanie przed wypisem.

- Decydujący jest stan chłopca tuż przed momentem wypisania. Ta decyzja zależy od profesora Piotra Kalicińskiego, który ostatecznie zdecyduje czy Tomek opuści nasz szpital w środę - powiedział rzecznik Centrum Zdrowia Dziecka.

Paweł Trzciński podkreślił, że w ostatnich tygodniach stan Tomka znacznie poprawił się. - Przemieszcza się na wózku ale też sam udaje się na dłuższe spacery po korytarzu, je coraz lepiej, więcej się uśmiecha i jest zainteresowany otaczającym go światem - powiedział i dodał, że to są objawy zdrowienia.

Tomek zatruł się muchomorem sromotnikowym 7 sierpnia. Jego wątroba została zniszczona. 17 sierpnia lekarze z Centrum Zdrowia Dziecka uratowali mu życie, dokonując przeszczepu. Od tamtej pory Tomek przeszedł jeszcze kilka operacji. Okazało się też, że nowy narząd nie działał skutecznie i potrzebny był drugi przeszczep.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM