Depardieu zagra główną rolę w filmie Kolskiego

Gerard Depardieu ma zagrać główną rolę w filmie Jana Jakuba Kolskiego, który będzie nosił tytuł "Moja matka Airam". - Depardieu zadeklarował, że chce zagrać tę rolę, jednak ostateczna decyzja zapadnie, gdy zostanie zawarta umowa pomiędzy aktorem a producentami - zastrzega reżyser.

Film jest koprodukcją polsko-francuską. Na razie gotowy jest scenariusz, który przydał do gustu francuskiemu aktorowi. Nie wiadomo jeszcze, kiedy ruszą zdjęcia.

Jan Jakub Kolski powiedział, że scenariusz jego autorstwa, to opowieść o ojcostwie, które zdarza się człowiekowi kompletnie do tego nieprzygotowanemu. Marco, bo takie jest imię bohatera, uważa że jest do roli ojca za stary, czuje się nieprzygotowany mentalnie, poza tym nie wie jak zająć się niemowlęciem.

Marco, którego ma zagrać Depardieu, mieszka gdzieś na odludziu. - Zjawa się u niego kobieta, rodzi mu dziecko i odchodzi zostawiając niemowlę pod jego opieką. On uczy się chronić małego człowieka popełniając przy tym mnóstwo błędów - tak wygląda zarys fabuły filmu - opowiedział reżyser w wywiadzie dla Polskiego Radia.

Rok 2010 według fotoreporterów agencji AP [ZDJĘCIA]

TOK FM PREMIUM