Sianecki zamiast "Faktów" będzie miał swój program w TVN24

Autorski program Tomasza Sieneckiego ma się pojawić w nowej ramówce kanału TVN 24 - napisał Presserwis. Wcześniej Sianecki musiał odejść z "Faktów" przez konflikt z szefem, ustaliła "Gazeta"

Były reporter "Faktów" w nowym programie będzie wracał do wydarzeń ostatniej dekady (tj. mających miejsce od 2001 roku): niegdyś głośnych, a dziś zapomnianych - np. choroby Creutzfeldta-Jakoba - informuje pressserwis.pl

Program ma wykorzystywać archiwa "Faktów" i TVN 24. Będzie też miejsce na przegląd prasy sprzed lat i kącik "Jak kiedyś wyglądali", pokazujący jak zmieniał się wizerunek osób publicznych.

Prawdopodobnie program będzie emitowany na antenie TVN 24 w soboty ok. 17.

W połowie ubiegłego roku Tomasz Sianecki odszedł z Faktów TVN. Według informacji portalu Gazeta.pl, popularny reporter musiał odejść po konflikcie Kamilem Durczokiem, szefem "Faktów".

- Czy to prawda, że Sianecki został zwolniony przez Durczoka? - pytała Gazeta.pl

- Przyczyny odejścia to wewnętrzna sprawa firmy, której nie będziemy ujawniać - uciął Smoląg. Sam Sianecki na pytanie o przyczyny odejścia odsyłał do Kamila Durczoka. - Naszą intencją jest, by (Sianecki - red.) kontynuował pracę w grupie - mówił w czerwcu Smoląg. Tomasz Sianecki z "Faktami" związany był od 1998 roku. Specjalizował się w lekkich, dowcipnych materiałach, puszczanych zwykle pod koniec programu. Prowadzi też "Szkło kontaktowe" w TVN 24. W 2006 roku razem z Grzegorzem Miecugowem (twórcą "Szkła") dostał Wiktora - nagrodę Akademii Telewizyjnej dla osobowości telewizyjnych.

 

Więcej o mediach na Tokfm.pl

TOK FM PREMIUM