Pikieta pod siedzibą NFZ. Psychiatrzy i terapeuci

W środę pod siedzibą Narodowego Funduszu Zdrowia w Lublinie odbędzie się pikieta lekarzy, terapeutów, pacjentów i ich rodzin. Chodzi o to, że NFZ nie podpisał kontraktu z dwiema poradniami, które do tej pory pomagały chorym.

Do psychiatrów zgłasza się coraz więcej osób potrzebujących pomocy. Coraz częściej zapadamy na depresje; wzrasta liczba samobójstw. Dlatego, zdaniem lekarzy, powinno być jak najwięcej punktów wsparcia. Ale w Lublinie liczba gabinetów pomagających bezpłatnie, w ramach umowy z NFZ-tem, właśnie się zmniejsza. Dwie poradnie, do których zgłaszali się pacjenci, nie dostały kontraktu. Chodzi o poradnię Ex-Cordis przy ul. Kunickiego oraz gabinet przy ul. Jutrzenki. - Inni też dostali mniej - alarmują lekarze.

W środę w samo południe Lubelskie Stowarzyszenie Ochrony Zdrowia Psychicznego organizuje pikietę pod siedzibą NFZ przy ul. Szkolnej. - Spodziewamy się grupy terapeutów, pacjentów i ich rodzin - mówi prezes stowarzyszenia, dr Artur Kochański. Prawdopodobnie będzie to kilkadziesiąt osób.

DOSTĘP PREMIUM