WOŚP: rekordowy finał w Poznaniu i Wielkopolsce. Zebrano więcej niż przed rokiem

To był rekordowy finał - mówią wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Prawie wszystkie sztaby Orkiestry Jurka Owsiaka podliczyły już zebrane do puszek datki. W samym Poznaniu doliczono się prawie 620 tyś. zł. W Wielkopolsce Orkiestra zebrała ponad 3 miliony 135 tysięcy. W obu przypadkach to więcej, niż podczas ubiegłorocznego finału.

WOŚP: Pierwsze podsumowanie - 37 008 974 złotych

Najcenniejsze przedmioty zlicytowano przed poznańskim Zamkiem. Najwyższą stawkę ze wszystkich przedmiotów osiągnęło złote serduszko podarowane na licytację przez warszawski sztab. Poszło za 15,5 tysiąca złotych.

- Przebojem okazały się również dwa duże srebrne serca przekazane Orkiestrze przez poznańską policję - mówi TOK FM Joanna Przygońska. Zapłacono za nie 10 tysięcy złotych. - Jak zawsze podczas wielkiego Finału dużą popularnością cieszyły się prezenty przekazane przez sportowców - dodaje Przygońska. - Piłka z podpisami zawodników Lecha poszła za 4,5 tysiąca, a koszulka piłkarza Juventusu Turyn Alessandro del Piero - za 2100 złotych.

Dobrą cenę, bo aż 4,5 tys. zł uzyskała makieta poznańskiego stadionu. - Te rzeczy najczęściej kupowali ojcowie dla swoich synów - śmieje się Przygońska.

Same licytacje pod poznańskim Zamkiem przyniosły prawie 53 tys zł., a to jeszcze nie koniec, bo pieniądze ciągle spływają na konto Orkiestry. - Rzeczy których nie zdążyliśmy wylicytować na scenie, bo po prostu zabrakło czasu, są na Allegro i ludzie je kupują. Zainteresowanie jest ogromne, a to oznacza, że pieniędzy dla dzieci będzie jeszcze więcej - podkreśla w rozmowie z TOK FM Marcin Żurek z poznańskiego sztabu Orkiestry.

Ludzie, którzy pracowali wczoraj przy 19 Finale nie mają wątpliwości, że za sukcesem stoi charyzma samego Jurka Owsiaka. - On wprawdzie odżegnuje się od tego, ale i tak przez wielu ludzi w Polsce jest wymieniany jako jeden z tych najważniejszych autorytetów - uważa Przygońska. - To fenomenalne, że udaje mu się wzbudzić u nas taką niesamowitą energię i entuzjazm - podkreśla.

W Poznaniu na rzecz dzieci z chorobami nerek kwestowało w niedzielę ok. 1,5 tysiąca wolontariuszy.

DOSTĘP PREMIUM