Prezes Lato: Będą kary dla klubów po ustawce chuliganów

Wyjaśnień sytuacji w środowisku łódzkich pseudokibiców żąda od tamtejszych klubów prezes PZPN Grzegorz Lato. To reakcja na ustawkę blisko 300 chuliganów. W bójce zginął 24-letni łodzianin. Związek nałoży kary na ŁKS i Widzew.

- Kazałem wezwać obydwa kluby na wydział dyscypliny PZPN w sprawie wyjaśnienia sytuacji, ponieważ nie są to bezimienni kibice, tylko kibice ŁKS-u i Widzewa - tłumaczy Grzegorz Lato. - Z tego co wiem w tej bójce zginał brat prezesa kibiców Widzewa - dodaje Lato.

Prezes PZPN obiecuje, że wydział dyscypliny Polskiego Związku Piłki Nożnej nałoży sankcje na oba łódzkie kluby. - Musieliśmy zareagować - podkreśla Grzegorz Lato. - Do tej pory mieliśmy informacje, że współpraca tych klubów z kibicami układa się dobrze. Okazuje się, że tak do końca nie jest - argumentuje.

Tymczasem sąd aresztował czwartego z uczestników sobotniej bójki chuliganów pod Poddębicami w łódzkim. Dotąd - według policji - zatrzymano 24 pseudokibiców. 21 usłyszało już zarzuty udziału w bójce ze skutkiem śmiertelnym. Wszystkim podejrzanym grożą kary do 10 lat więzienia. Jakie kary grożą łódzkim klubom ze strony PZPN jeszcze nie wiadomo. - Poczekajmy, najpierw posłuchajmy wyjaśnienia - uprzedza Grzegorz Lato. - Wyroki zapadają po przesłuchaniu obydwu stron - dodaje prezes PZPN.

DOSTĘP PREMIUM