Ogromne zainteresowanie beatyfikacją - do Rzymu przyjadą nawet 2 mln osób

Nawet dwa miliony osób może przyjechać do Rzymu na uroczystości beatyfikacyjne Jana Pawła II. Władze włoskiej stolicy rozpoczęły przygotowania do zaplanowanej na 1 maja mszy beatyfikacyjnej na placu świętego Piotra.

Wiadomo, że w liturgii wezmą udział liczne grupy Polaków. Część z nich, to nasi rodacy, którzy od lat mieszkają w Rzymie. W rozmowie z wysłannikiem Polskiego Radia podkreślają, że są dumni z tego, iż mogli mieszkać w tym samym mieście co Jan Paweł II i być tak blisko polskiego papieża.

- Jesteśmy z nim złączeni duchowo. Zawsze był z nami i mimo, że ciałem nie ma go z nami, to duszą jest zawsze - mówi pani Marta, od jedenastu lat mieszkająca w Rzymie. - Widziałem papieża niejeden raz. Jesteśmy dumni, że byliśmy tutaj podczas jego pontyfikatu. Kiedy jeszcze żona była z córką w ciąży, byliśmy na audiencji u papieża - wspomina pan Marcin.

Brak miejsc w polskich domach noclegowych

Zainteresowanie mszą beatyfikacyjną jest już teraz ogromne, również ze strony Polaków. W żadnym z największych polskich domów noclegowych w Rzymie nie ma już wolnych pokoi. Zarezerwowane są wszystkie miejsca zarówno w Domu Polskim przy Via Cassia, w prowadzonym przez ojca Konrada Hejmę Domu Pielgrzyma Sursum Corda, jak również w popularnym polskim hotelu przy kościele świętego Stanisława. Ci, którzy dotąd nie zarezerwowali miejsca, będą musieli skorzystać z droższych hoteli albo z kempingów.

DOSTĘP PREMIUM