Ikea wycofuje niebezpieczne kubki. "Doszło już do 5 poranień"

- Otrzymaliśmy dwanaście zgłoszeń na całym świecie o tym, że szklane kubki Rund pękają podczas użytkowania. W pięciu przypadkach doszło również do zranień - poinformowało biuro prasowe Ikei. Pracownicy sklepu apelują: "Prosimy o natychmiastowy zwrot szklanek w każdym rozmiarze".

- Bezpieczeństwo produktów jest dla Ikea kwestią priorytetową i nie podlega kompromisom, dlatego zalecamy wszystkim klientom posiadającym kubki szklane Rund ich zwrot - możemy przeczytać w oświadczeniu biura prasowego. Według tych informacji zaraz po tym, jak okazało się, że szklane, ręcznie robione kubki mogą stanowić zagrożenie dla osób, które z nich korzystają Ikea rozpoczęła dochodzenie, które wykazało różną grubość szkła w sprzedawanych kubkach. Te z cieńszymi ściankami pękają znacznie szybciej.

Jako środek zapobiegawczy, Ikea podjęła decyzję o wycofaniu kubków szklanych Rund ze sprzedaży na wszystkich rynkach.

- U nas na razie zwrotów nie było. Jeśli ktoś ma te kubki prosimy, o ich jak najszybszy zwrot. Oczywiście oddajemy klientom należne pieniądze - powiedział portalowi Gazeta.pl jeden z pracowników Działu Obsługi Klienta sklepu Ikea w Warszawie.

DOSTĘP PREMIUM