Dubieniecki wycofuje się z kandydowania w wyborach?

- Najprawdopodobniej nie będę kandydował - powiedział Marcin Dubieniecki, w Kontrwywiadzie ?RMF FM?. - 10 kwietnia będę na pewno z żoną w Krakowie, a następnie pewnie będę w Warszawie. Nie jest to duży odcinek do pokonania.

Dubieniecki, pełnomocnik i jednocześnie mąż Marty Kaczyńskiej zaraz po ogłoszeniu raportu MAK przekonywał, że hipoteza ewentualnego zamachu na prezydenta RP jest bardziej aktualna. - Nie wycofuje się z tych słów. Nie chce się wdawać na antenie w dyskusje kto mógł być wykonawcą. Samolot był niewłaściwie naprowadzany. To mogło wpływać na cały ciąg wydarzeń - mówił Dubieniecki na antenie rozgłośni.

- Hipoteza zamachu powinna być priorytetowa w prokuraturze i badana jako pierwsza - zaznaczył Dubieniecki. Na razie nie wie czy złoży w sprawie domniemanego zamachu doniesienie do prokuratury wojskowej. - Wstrzymam się do najbliższych rozstrzygnięć prokuratury

Zapowiedział, że 10 kwietnia, na rocznicę katastrofy, z Martą Kaczyńską na grobie rodziców w Krakowie, po czym wróci do Warszawy. - 10 kwietnia będę na pewno z żoną w Krakowie, a następnie pewnie będę w Warszawie. Nie jest to duży odcinek do pokonania - zapowiedział

Dubieniecki nie potwierdził, że szykuje się do startu w wyborach samorządowych lub parlamentarnych z list PiS.

- Moje plany polityczne i startowanie weryfikuje. Najprawdopodobniej nie będę startował w wyborach - skwitował Dubieniecki.

TOK FM PREMIUM