Tabletki na potencje i tampony z automatu na ulicy

Nie tylko kawę, napój, czy słodycze, w Wałbrzychu z automatu ustawionego na ulicy można kupić specyfiki na potencje, testy ciążowe i tampony - napisała ?Gazeta Wrocławska?

W tych samych automatach co słodycze i napoje - w Wałbrzychu można kupić artykuły erotyczne.

Za kilka złotych kupimy: specyfiki na potencję, prezerwatywy, testy ciążowe i tampony. Jeden z automatów, za zgodą zarządcy dróg powiatowych, stoi na chodniku przy al. Wyzwolenia. - Idealnie wybrano miejsce dla tego automatu - mówi ze śmiechem pan Dariusz, mieszkaniec Wałbrzycha. - Od wielu lat jest to jedno z ulubionych miejsc spotkań zakochanych przed randką.

Panu Dariuszowi wtórują inni wałbrzyszanie, których dziennikarze spotkali na al. Wyzwolenia. - Niedaleko jest park Sobieskiego, w którym wiosną czy latem można się natknąć na panie i panów w jednoznacznych sytuacjach - tłumaczy pani Dorota, ze Śródmieścia. - Automat z prezerwatywami w tym miejscu jest więc potrzebny. Zapobiegnie niechcianym ciążom i chorobom wenerycznym.

Automat stoi blisko Zespołu Szkół nr 8. Dyrektor placówki przyznaje, że regularnie otrzymuje oferty ustawienia automatów wrzutowych z różnym asortymentem. Ostatnio proponowano dyrektorowi ustawienie w szkole maszyny sprzedającej hot-dogi. Za każdym razem grzecznie odmawia oferentom, bo od trzech lat w szkole stoją już automaty z napojami i słodyczami.

Placówka ma również swój bufet. - Na razie nikt nam nie proponował automatów z prezerwatywami - wyjaśnia Roman Głód, dyrektor Zespołu Szkół nr 8 w Wałbrzychu. - Edukacja seksualna młodzieży jest ważna, ale zgodę na ustawienie takich automatów musieliby wyrazić również rodzice oraz nauczyciele.

Zdaniem ekspertów, kupno na przykład środków na potencję z automatu może być ryzykowne dla zdrowia, a nawet życia klienta. - Takie specyfiki powinny być przechowywane w odpowiedniej temperaturze i wilgotności. Automaty wrzutowe na pewno nie są takim miejscem - tłumaczy Beata Nogaś, farmaceutka z Wałbrzycha.

DOSTĘP PREMIUM