Znany fotograf będzie robił zdjęcia prezydentowi Komorowskiemu. Służbowo

Od 1 lutego o zdjęcia prezydenta zadba Wojciech Grzędziński. Uznany artysta i reporter jest laureatem World Press Photo. Teraz będzie towarzyszył Komorowskiemu i dbał o jakość zdjęć głowy państwa - Chciałbym pokazać normalnego człowieka, który piastuje ważne stanowisko - mówi nam.

Grzędziński będzie teraz odpowiadał za dokumentację fotograficzną pracy prezydenta Bronisława Komorowskiego. Będzie mu towarzyszył podczas pracy w Polsce i w czasie zagranicznych wizyt.

- Moja rolą będzie polegała nie tylko na fotografowaniu prezydenta, ale i stwarzaniu planów i sytuacji fotograficznych - tłumaczy nam Wojciech Grzędziński. - Dla mnie to fantastyczne wyzwanie jako reportażysty, móc pokazać człowieka, który piastuje ważne stanowisko - dodaje.

- Fotografowanie jest czynnością intymną. Wiele zależy od relacji, jaka się wytworzy się między fotografem a fotografowanym - tłumaczy fotograf.

Przyznaje, że nie poznał jeszcze prezydenta.

Fotograf jest autorem kilku znanych fotoreportaży - m.in. z Gruzji (dostał za nią jedną z nagród prestiżowego World Press Photo) i Sudanu. Artysta jest autorem też portretów wielu znanych ludzi - polityków i artystów - m.in. Jarosława Kaczyńskiego, Kazimierza Marcinkiewicza czy Eustachego Rylskiego. Można je zobaczyć m.in. na jego stronie internetowej. Mówi nam, że takich ujęć prezydenta nie zobaczymy.

Grzędziński współpracował z największymi gazetami w Polsce i zachodnimi agencjami fotograficznymi (Reuters, AFP). Jest laureatem wielu konkursów i jednym z założycieli cenionego w branży kolektywu - NapoImages.

Ma 30 lat.

DOSTĘP PREMIUM