Obchody rocznicy katastrofy Tu-154 w Smoleńsku i Warszawie?

Obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej miałyby się odbyć równocześnie w Smoleńsku i w Warszawie, a ich uczestnicy mieliby połączyć się specjalnym telemostem - zaproponowała w TVN24 Ewa Komorowska, wdowa po wiceszefie MON Stanisławie Komorowskim.

Komorowska mówiła, że o swojej propozycji napisała w liście do innych rodzin ofiar katastrofy prezydenckiego Tupolewa. - Wysłałam do rodzin list, w którym jest propozycja obchodów jednocześnie w Warszawie i w Smoleńsku. Dla tych, którzy chcą i dla tych, którzy nie chcą jechać. Proponuję spotkanie, taki telemost, tak żeby rodziny, które będą słuchały muzyki Mikołaja Góreckiego w Operze Narodowej w Warszawie, mogły na telebimie widzieć nas w Smoleńsku i odwrotnie - mówiła.

Na razie odpowiedziało tylko 20 rodzin. - 10 rodzin zdecydowanie nie chce jechać do Rosji - mówiła Komorowska - Mam poczucie obowiązku, ale rozumiem te rodziny, które mówią nie, nie chcą tam jechać. Może raz wystarczy - dodała.

Wdowa po wiceszefie MON zaapelowała do pozostałych rodzin o szybką odpowiedź. stwierdziła też, że jest otwarta na wszystkie propozycje, także pomysł mszy w określonym miejscu, który zaproponowała jedna z rodzin.

TOK FM PREMIUM