Ulica ofiar katastrofy smoleńskiej? Pomysł radnych PiS

W Lublinie zawiązał się Społeczny Komitet, który przygotowuje uroczyste obchody pierwszej rocznicy tragedii pod Smoleńskiem. W jego skład weszli m.in. radni i posłowie PiS. Już wiadomo, że będą msze święte i uroczystości na Placu Litewskim. Ale jest też pomysł na nazwę dla jednej z ulic.

Chodzi o nazwę dla jednej z ulic lub placów. Nikt jednak żadnych szczegółów podawać nie chce, czy miałaby to być ulica imieniem ofiar katastrofy czy jednej konkretnej osoby. Szef klubu PiS, Sylwester Tułajew w rozmowie z TOK FM potwierdził jednak, że taki pomysł jest. - W poniedziałek mamy spotkanie klubu PiS i będziemy o tym rozmawiać - mówi Tułajew. Nie chce zdradzić, które ulice czy place są brane pod uwagę. Przyznaje, że PiS chce przygotować odpowiednią uchwałę w tej sprawie.

Społeczny Komitet

Lublin szykuje się do obchodów pierwszej rocznicy tragedii pod Smoleńskiem. Związane z Platformą władze miasta i województwa na razie decyzji w sprawie organizacji uroczystości nie podjęły, zawiązał się za to Społeczny Komitet, który się tym zajmie. W jego skład weszło w sumie ponad 20 osób. Członkowie komitetu podkreślają, że żadne partyjne barwy nie mają dla nich znaczenia. Ale jednak, jak na razie, są to przede wszystkim osoby związane z prawicą, w tym posłowie i radni z PiS i działacze Solidarności. Zapewniają, że są otwarci. - Wystąpiliśmy z propozycją współpracy i do władz województwa i do władz miasta Lublina, których barwy polityczne są bardzo różne - mówi rzeczniczka nowopowstałego komitetu, Teresa Misiuk. Jak dodaje, do komitetu może przystąpić każdy. - W obliczu śmierci i takiej tragedii nie liczą się poglądy polityczne. I to bardzo mocno chcemy w tym momencie podkreślić - dodaje Misiuk.

Komitet opracował wstępny plan obchodów pierwszej rocznicy wydarzeń pod Smoleńskiem. To m.in. uroczyste msze święte oraz obchody na Placu Litewskim w Lublinie. Wszystko to oczywiście 10 kwietnia.

DOSTĘP PREMIUM