Polacy chcą przesłuchać libańskiego handlarza bronią. Zapytają o Bumar

PRZEGLĄD PRASY. Prokuratura chce przesłuchać libańskiego handlarza bronią, który przez lata pośredniczył w sprzedaży uzbrojenia przez Bumar - ustaliła ?Rzeczpospolita?.

Gazeta wyjaśnia, że Prokuratura Okręgowa w Warszawie bada kontrakty zawierane przez Bumar w latach 2001 - 2007. To wynik informacji o nieprawidłowościach przy podpisywaniu przez tę firmę umów prowizyjnych.

Dziennik podkreśla, że śledczy sprawdzają, czy poprzez te umowy nie wyprowadzano z Bumaru pieniędzy. "Rzeczpospolita" pisze, że prokuratura wystąpiła o pomoc prawną do Szwajcarii, a wniosek obejmuje prośbę o przesłuchanie Abdula Rahmana El-Assira, libańskiego handlarza bronią, mieszkającego w jednym ze szwajcarskich kurortów.

Prokuratorzy chcą zapytać Libańczyka o okoliczności zawieranych z nim przez Bumar umów prowizyjnych przy sprzedaży uzbrojenia. O Libańczyku stało się głośno w 2009 roku, gdy okazało się, że jest on pośrednikiem między Skarbem Państwa a rzekomym katarskim inwestorem chcącym kupić polskie stocznie. Ostatecznie nic z transakcji nie wyszło.

Więcej w dzisiejszym wydaniu gazety .

DOSTĘP PREMIUM