Durczok pozywa Ziemkiewicza. Za sugestie o piciu

Kamil Durczok pozwie do sądu Rafała Ziemkiewicza. Oskarża go o naruszenie dóbr osobistych. Idzie o to, że publicysta (m.in.: "Rzeczpospolitej") miał sugerować, że dziennikarz TVN prowadził program "Fakty po Faktach" po pijanemu.

Adwokat Durczoka przysłał do redakcji "Galicyjskiego Tygodnika Informacyjnego TEMI" pismo z żądaniem udostępnienia prywatnego adresu Ziemkiewicza, żeby móc mu wysłać pozew o ochronę dóbr osobistych klienta.

Dobra osobiste Durczoka miały zostać naruszone felietonem "Kto pije i płaci", zamieszczonym w numerze 9/2011 tygodnika, a szczególności zawartym w nim stwierdzeniem, że Kamil Durczok prowadził program telewizyjny "Fakty po Faktach" będąc "urżniętym" - pisze "Rzeczpospolita".

Felieton Rafała Ziemkiewicza można przeczytać na blog.rp.pl oraz na stronie temi.pl .

- Kamil Durczok już przez sam fakt straszenia mnie pozwem zyskał niewątpliwie na poważaniu; a jeśli jeszcze zamierza pod przysięgą upierać się w sądzie, że jego zachowanie przed kamerą wynikało z przeciążenia goleni prawej albo egzotycznej grypy, to bardzo też zyska na wiarygodności - powiedział Ziemkiewicz.

Kamil Durczok nie chciał komentować sprawy.

DOSTĘP PREMIUM