Klich: Nie będzie udziału naszych wojsk w operacji bojowej w Libii

Minister obrony narodowej stwierdził po spotkaniu z prezydentem Bronisławem Komorowskim, że nie przewiduje udziału wojsk polskich w ?jakiejkolwiek operacji bojowej? w Libii. Podkreślił, że jest gotowy wspomóc działania o charakterze humanitarnym na tamtym terenie.

Rada Bezpieczeństwa ONZ przyjęła w czwartek wieczorem rezolucję w sprawie zamknięcia przestrzeni powietrznej nad Libią. Rezolucja zezwala na podjęcie "wszelkich koniecznych środków" mających na celu ochronę ludności cywilnej przed atakami sił zbrojnych wiernych Muammarowi Kadafiemu.

Klich: Nasi zołnierze nie wezmą udziału w operacji bojowej w Libii

- Nie przewidujemy udziału naszych żołnierzy w operacji przeciwko Libii w jakiejkolwiek operacji bojowej - mówił po spotkaniu z prezydentem szef polskiego MON-u Bogdan Klich. Wcześniej w Radiu TOK FM mówił, że o ewentualnym udziale polskich myśliwców F-16 w akcji, rząd będzie decydował po tym, jak swoje stanowisko przedstawi NATO.

Prezydent będzie się komunikował z premierem

Również prezydent Bronisław Komorowski odniósł się do dyskusji i decyzji ONZ ws. działań w Libii. - Jeśli cokolwiek nastąpi, jakieś nowe elementy sytuacji się pojawią, to w trybie pilnym i natychmiastowym będziemy się komunikowali z premierem i uzgadniali działanie państwa polskiego - reagowanie zarówno na wyzwania jak i na nowe okoliczności związane z przyjęciem rezolucji przez ONZ - podkreślił prezydent.

Tsunami w Japonii: ratownicy [ZDJĘCIA]

DOSTĘP PREMIUM