Rodzina Komedy wysyła pismo - chce zniszczenia przewodnika

Odszkodowania oraz zniszczenia przewodnika ?In your Pocket? domaga się siostra Krzysztofa Komedy. Powodem jest umieszczenie kompozytora w przewodniku dla turystów obok komendanta obozów koncentracyjnych Arthura Liebehenschel'a i generała Wehrmachtu Günthera von Kluge.

Siostra Krzysztofa Komedy uważa za niedopuszczalne i skandaliczne, że kompozytor znalazł się wraz nazistami w przewodniku wśród "bohaterów Poznania". Nie wyklucza, że sprawa może trafić do sądu.

Na razie jej adwokat wysłał pismo do wydawcy "In your Pocket". Kopia trafiła m.in. do TOK FM, które nagłośniło kontrowersyjną sprawę. Siostra kompozytora domaga się natychmiastowego wycofania i zniszczenia całego nakładu przewodnika oraz poinformowania o tym mediów.

W piśmie jest też mowa o odszkodowaniu za naruszenie godności i dobrego imienia Krzysztofa Komedy. Ale nie pada konkretna kwota. Wiadomo jednak, że zadośćuczynienie ma trafić do warszawskiego stowarzyszenia, które opiekuje się spuścizną kompozytora.

Wydawca przewodnika "In Your Pocket" twierdzi, że nakład został wycofany, już w momencie, gdy poprosiło o to miasto Poznań. Jednocześnie na stronie internetowej "IYP" poprawiono tytuł tekstu - brzmiał :"Local Heroes" (lokalni bohaterowie), teraz jest "Local Heroes & Villains" (lokalni bohaterowie i niechlubne postaci). Na razie wydawnictwo nie chce wypowiadać się na temat ewentualnego zadośćuczynienia. Jest to przedmiotem analiz zarządu i prawników firmy.

DOSTĘP PREMIUM