Przeciwko interwencji w Libii. Zaledwie kilkanaście osób na proteście w Warszawie

Kilkanaście osób z transparentami, hasłami antywojennymi i megafonem - w ten sposób sprzeciwia się interwencji zbrojnej w Libii. Dwugodzinny protest pod siedzibą przedstawiciela amerykańskiej dyplomacji w Warszawie zorganizowała inicjatywa "Stop Wojnie".

Protestowało zaledwie kilkanaście osób:

"Stop bombardowaniom Libii"

- Stop bombardowaniom! Stop bombardowaniom! - wykrzykiwała grupa protestujących pod amerykańska ambasadą. Mieli ze sobą tablice z hasłami: "Nie dla interwencji zbrojnej w Libii", "Solidarność z rewolucją w świecie arabskim". - Wiadomo, że ta interwencja nie ma nic wspólnego z pomocą państwu czy społeczeństwu w Libii. Chodzi tylko o złoża naturalne - podnosi jeden z protestujących w rozmowie z reporterem TOK FM. - Nie popieramy też w żaden sposób dyktatorów - dodaje. - Rewolucje w świecie arabskim pokazują jak walczyć z dyktatorami! - wykrzykiwał przez megafon jeden z organizatorów protestu.

Protestujący nie wierzą w szczerość intencji interweniujących w Libii sił koalicji. - Wszystkie dotychczasowe interwencje, montowane w koalicji, albo samodzielnie wykonywane przez USA w ostatnich latach obróciły się przeciwko tym, którym teoretycznie miały pomóc - argumentuje jeden z protestujących pod ambasadą.

- Zachodnie mocarstwa postanowiły zaprowadzić "wolność", "szczęście" i "demokrację" za pomocą bomb i rakiet - grzmi jeden z organizatorów protestu. - Coś trzeba z tym zrobić. Ta interwencja jest bez sensu i w żaden sposób nie wspiera demonstrantów w Libii - zauważa Michał Oblizajek z Federacji Młodych Socjaldemokratów.

- Kaddafi też nie jest w porządku. Morduje własny naród, ale nie popieram nalotów - dorzuca młoda kobieta biorąca udział w proteście. - Nie spodziewam się, żebyśmy wywarli jakiś nacisk na rząd Stanów Zjednoczonych, ale przynajmniej można powiedzieć o tym ludziom tu na ulicy - dodaje.

W sobotę 19 marca Francja, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Kanada, Włochy i niektóre z państw arabskich zaatakowały siły Kaddafiego w Libii .

Rebelianci z Libii: styl na wojnie [ZDJĘCIA]

embed

DOSTĘP PREMIUM