Kibice spóźnią się na skoki Małysza? Przez złodziei opóźnienia na trasie do Zakopanego

Dziś może dochodzić do opóźnień pociągów jadących w kierunku Krakowa, Zakopanego i Katowic - powiedział Krzysztof Łańcucki, rzecznik PKP. Może to dotyczyć pociągów jadących do Zakopanego, na pożegnanie Adama Małysza.

Alert24: Czekamy na zdjęcia i Wasze relacje z Zakopanego

Opóźnienia mogą być spowodowane zdewastowaniem nad ranem, urządzeń sterowania ruchem kolejowym na Centralnej Magistrali Kolejowej na odcinku Opoczno - Olszamowice a także na stacji Będzin, co dodatkowo utrudnia ruch pociągów na trasie z Warszawy i Częstochowy do Katowic.

Opóźnienia mogą wynieść nawet do godziny i będą dotyczyć wszystkich pociągów - dodał Łańcucki. Na długim odcinku kolejarze będą musieli jechać bez urządzeń sterowania ruchem, muszą więc zachować szczególną ostrożność - wyjaśnił. Chodzi o wszystkie pociągi jadące w kierunku Krakowa i Zakopanego oraz jadące do Warszawy z południa Polski.

Rzecznik PKP powiedział, że utrudnienia mogą potrwać cały dzień - do czasu ich naprawy. Chodzi m.in o urządzenia włączające semafory. Rzecznik PKP powiedział, że tego typu kradzieży zdarza się kilkaset rocznie, na bardzo wielu liniach.

DOSTĘP PREMIUM