Hołdys do Tuska: Media są przesiąknięte Waszą walką. To ohydne

- Po raz pierwszy od wielu lat ludzie mogą zobaczyć spektakl, w którym nie będą kąsać się Tusk z Girzyńskim, Brudziński z Niesiołowskim. Tylko spotkają się ludzie z premierem rządu. Ludzie, którzy nie uczestniczą w tej grze - na początku spotkania artystów z premierem Donaldem Tuskiem muzyk Zbigniew Hołdys w emocjalnej przemowie rzucił kilka gorzkich słów o dzisiejszej Polsce.

Premier twarzą w twarz z artystami, którzy nie popierają już Platformy w "Drugim śniadaniu mistrzów">> CZYTAJ RELACJĘ NA ŻYWO

Zbigniew Hołdys zapytał premiera, czy wie, co się stało w społeczeństwie, że spotkanie z "trzema szarpidrutami" wzbudziło takie zainteresowanie? I sam sobie odpowiedział. - Po raz pierwszy od wielu lat ludzie mogą zobaczyć spotkanie, w którym nie będą kąsać się Tusk z Girzyńskim, Brudziński z Niesiołowskim. Tylko spotkają się ludzie z premierem rządu. Ludzie, którzy nie uczestniczą w tej grze - mówił muzyk.

Hołdys: "Od 20 lat Polską rządzi dynastia"

- Media są przesiąknięte Waszą walką - kto kogo uderzy w genitalia, kto komu ucho odgryzie - dodał Hołdys. Stwierdził, że politycy walczą sami dla siebie. - My jesteśmy tylko widzami i nie mamy na to wpływu - powiedział. Dodał, że to ohydne.

Zdaniem Hołdysa, gdyby Tusk usiadł w studio z Kaczyńskim, to nie byłaby dyskusja o problemach, tylko starcie.

- Polska nie jest demokratycznym krajem, bo jedna grupa polityków dostaje pieniądze, a inni nie. Od 20 lat Polską rządzi dynastia. Dyktujecie nam, na kogo mamy głosować. - Gdyby Owsiak chciał startować w wyborach, musiałby zapisać się do partii - powiedział Hołdys.

"Zamordowaliście kulturę"

I na koniec swojej przemowy powiedział premierowi - zawłaszczyliście media, wzięliście we własne ręce.

Wytknął też "zamordowanie kultury" - m.in. przez podniesienie VAT na honoraria artystów czy książki. - Otworzył pan tysiąc Orlików, a ile domów kultury? - pytał muzyk. - Do Orlików nie trzeba dokładać - ripostował premier.

Tusk, że jest otwarty na dyskusję i publiczną rozmowę z animatorami kultury.

Kto wygrał starcie premier vs celebryci? Zagłosuj w sondażu.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM