Ubierz kierowców MPK w Poznaniu. Do wzięcia 25 tys. zł

Poznańskie MPK idzie z duchem czasu. Ogłosiło konkurs na nowe uniformy służbowe dla swoich kierowców i motorniczych. Ostatnich raz były zmieniane 16 lat temu. A od tego czasu wiele się zmieniło. Nie tylko w modzie...

- Mamy nowe autobusy niskopodłogowe. Lada chwila, w czerwcu, trafią do nas supernowoczesne tramwaje Tramino. To naturalnie skłania nas do zmian również w ubiorze naszych pracowników - tłumaczy Iwona Gajdzińska, rzecznik MPK w Poznaniu i dodaje: - W konkursie może wziąć udział każdy zarówno - niezależnie od tego czy mieszka w Poznaniu czy też nie, żadnej ciekawej propozycji nie odrzucimy - zapewnia.

Reporter TOK FM zapytał o pomysły Poznanianki. Większość uznała, że nowy strój musi być przede wszystkim... wygodny - Na pewno nie ma się co upierać przy "oficjalnym" stroju - mundurze. Dla pań np. ładne żakiety i spodnie, bo ubiór przy takiej pracy nie może krępować ruchów. Przydało się też zmienić fakturę materiału, by był bardziej przewiewny. Nie może się to kłócić z elegancją i estetyką wykonania - mówiły zagadnięte przez reportera osoby. Były też sugestie dotyczące koloru ubrań: - Może niebieski albo fioletowy? Czerwień byłaby też ładna, ale może to zbyt duża prowokacja - uważają mieszkańcy miasta.

Zdaniem poznaniaków byłoby dobrze, by kolor ubrania motorniczych odróżniał się od barwy tramwajów i autobusów.

Niestety - ta wykorzystanie tej ostatniej sugestii nie wchodzi w rachubę:

- Kolorem poznańskiego MPK jest zielony i tak musi pozostać. Nawet w kwestii ubrań pracowników. Zresztą to oni swoi wizerunkiem reprezentują nas na zewnątrz, więc powinni mieć firmowe barwy - podkreśla Iwona Gajdzińska z MPK.

Konkurs na nowe uniformy potrwa do 20 maja. Jego szczegóły i regulamin można znaleźć na stronie internetowej poznańskiego MPK.

DOSTĘP PREMIUM