10.04 Marta Kaczyńska będzie w Krakowie. Z żoną prezydenta Gruzji

Kraków przygotowuje się do niedzielnych uroczystości pierwszej rocznicy katastrofy pod Smoleńskiem. Ma w nich wziąć udział najbliższa rodzina pochowanej na Wawelu pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich, a także bliscy pozostałych ofiar katastrofy.

10 kwietnia do Krakowa mają przyjechać m.in. Marta Kaczyńska, brat prezydentowej Marii Kaczyńskiej, a także żona prezydenta Gruzji Sandra Saakaszwili.

Wszyscy o godzinie 10.00 wezmą udział w uroczystej mszy świętej w katedrze na Wawelu. Zaproszeni są na nią wszyscy krakowianie i goście. Jednak ze względu na remont wzgórza wawelskiego liczba miejsc będzie ograniczona - przyznaje Filip Szatanik z krakowskiego magistratu. Podkreślił, że Wawel obecnie jest wielkim placem budowy i wejść będzie można tylko od Bramy Herbowej i zająć tylko niewielką część wzgórza wawelskiego.

Dla tych, którzy nie dostaną się na mszę, przygotowany jest specjalny telebim. Po zakończeniu uroczystości liturgicznych otwarta będzie krypta, gdzie jest pochowany Lech Kaczyński. Będzie można do niej wchodzić do godziny 19.00.

Proboszcz katedry na Wawelu, ksiądz Zdzisław Sochacki apeluje, żeby do krypty pod wieżą srebrnych dzwonów nie wnosić kwiatów i zniczy. Będzie je można składać w specjalnie wyznaczonym miejscu. Bramy Wawelu otworzą się przed wszystkim, którzy będą chcieli wziąć udział w niedzielnych uroczystościach o godzinie 6.00 rano.

Polska poruszona tragedią - Wasze zdjęcia sprzed roku

DOSTĘP PREMIUM