Katastrofa smoleńska? Polacy: Nie do wyjaśnienia

PRZEGLĄD PRASY. Polacy są przekonani, że przyczyny katastrofy smoleńskiej nie zostały do tej pory w pełni wyjaśnione - wynika z sondażu TNS OBOP, na który powołuje się "Rzeczpospolita". Aż 68 procent badanych deklaruje, że tak się do tej pory nie stało. Przeciwne zdanie wyraża blisko co czwarty.

O tym, że katastrofa nie zostanie rzetelnie wyjaśniona także w przyszłości, przekonanych jest prawie dwie trzecie badanych w sondażu OBOP-u. W ciągu roku nastroje w tej sprawie uległy znacznemu pogorszeniu. W podobnym badaniu tego instytutu z maja 2010 roku 37 procent badanych wierzyło, że przyczyny będą wyjaśnione. O tym, że tak się nigdy nie stanie, przekonanych było 51 procent.

Z badania wynika również, że o tym, iż katastrofa nie została rzetelnie wyjaśniona, jest przekonanych aż 90 procent zwolenników PiS-u. Taką opinię wyraża 52 procent zwolenników PO. Polacy są też generalnie niezadowoleni z postawy polityków rok po katastrofie. 69 procent ankietowanych twierdzi, że nie wyciągnęli oni właściwych wniosków z tragedii.

Sondaż zrealizowano w dniach 3 - 6 marca na ogólnopolskiej próbie 1000 mieszkańców powyżej 15. roku życia.

Więcej w dzisiejszym wydaniu "Rzeczpospolitej" .

Rocznica katastrofy smoleńskiej. Jak wyglądała żałoba? [WASZE ZDJĘCIA]>>

DOSTĘP PREMIUM