Zabójstwo "Człowieka". Policja zatrzymała cztery osoby

Małopolska policja zatrzymała cztery osoby podejrzewane o zabicie kibola Cracovii Tomasza C., pseudonim "Człowiek".

Do zatrzymań doszło w niedzielę w Krakowie. Czterech mężczyzn ma od 20 do 28 lat. Postawiono im zarzuty pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Jeszcze dzisiaj mają być przesłuchani w prokuraturze.

Do zabójstwa "Człowieka" doszło 17 stycznia. Grupa ok. kilkunastu kiboli Wisły ścigała audi "Człowieka" po osiedlu Kurdwanów w Krakowie trzema samochodami. Tomasz C. w końcu stracił panowanie nad samochodem i uderzył w budkę cukierni. Napastnicy zadali ofierze kilkadziesiąt ciosów przy pomocy noży i maczet. W notatce z oględzin z miejsca zbrodni znalazła się też informacja, że jeden z bandytów dźgał "Człowieka" ... widłami. Tomasz C. zmarł w karetce.

Miał 30 lat i od kilku lat znany był w światku przestępczym. Już jako 18-latek stał na bramce w jednej z krakowskich knajp opanowanej przez półświatek. Dał się też poznać jako stały uczestnik kibolskich "ustawek". Policja ujawniła też, że zajmował się handlem narkotykami, co mogło być motywem zabójstwa. Inny motyw to porachunki chuliganów Cracovii i Wisły.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM