"Galeria łobuzów" w prokuraturze. Strażnicy dostają maile z groźbami

"Wiemy gdzie mieszkacie". "Zawiśniecie na lampach". "Znamy wasze adresy" - maile o takiej treści przychodzą do warszawskiej straży miejskiej po interwencjach przed Pałacem Prezydeckim. Jeden z prawicowych portali publikuje zdjęcia strażników w cyklu "galeria łobuzów". Straż zdecydowała się złożyć do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. - Trudno przechodzić nad tym obojętnie - mówi nam rzeczniczka strażników.

- W naszej ocenie te maile i strona internetowa spełniają warunki podejrzenia popełnienia przestępstwa - mówi Monika Niżniak, rzeczniczka straży miejskiej. jej zdaniem doszło do gróźb karalnych i publicznego nawoływania do popełnienia przestępstwa. Straż złożyła dwa zawiadomienia. Jedno w sprawie maili. Drugie w sprawie zdjęć na prawicowym portalu "Nowy Ekran". To tam pojawiła się galeria zdjęć strażników miejskich , którzy brali udział w usunięciu namiotu "Solidarnych 2010" z Krakowskiego Przedmieścia. Galeria opatrzona jest obraźliwymi komentarzami.

"Solidarni 2010" codziennie rozstawiają namiot na Krakowskim Przedmieściu. W poniedziałek zapowiadali, że protestować będą w nim "do ustąpienia rządu". Od tego czasu straż miejska interweniowała kilkakrotnie. W czasie jednej z interwencji - likwidacji namiotu - niektórzy manifestanci stawiali opór. Doszło do szarpaniny i skucia kajdankami dwóch osób. Według prawicowych portali w czasie akcji straży miejskiej pobity został dziennikarz "Gazety Polskiej".

Zdjęcie strażniczki, która brała udział w zatrzymaniu opatrzono niewybrednym komentarzem "numeru blachy nie udało się sfotografować, ale takiej piękności nie zapomina się nigdy". Blogerzy nawołują też do wysyłania zdjęć kolejnych strażników miejskich, a także nieumundurowanych policjantów. "na zasadzie archiwum prewencyjnego nie do publikacji". - Mam nadzieję przysłużyć się sprawie i dostarczyć zdjęcia kilku bandytów - pisze jeden z komentatorów.

Na serwisie pojawił się także osobny dział "Ściana Hańby" - pokazujący wszystkie działania służb porządkowych przeciw demonstrującym pod Pałacem. - Wspólnie tworzymy listę klientów, których obsługiwać nie będziemy... chyba, że na zasadzie "Więzień 1917 zgłoś się po łopatę" - pisze "mustrum", twórca wpisu i jeden z administratorów portalu nad zdjęciami przedstawiającymi strażników miejskich. Zdjęcia ujawniają też ich numery służbowe, a także w wypadku wypowiadającego się do mediów naczelnika wydziału prewencji Grzegorza Staniszewskiego, służbowe dane kontaktowe.

Piękna córka Kaddafiego na wiecu kobiet w Trypolisie [ZDJĘCIA]

DOSTĘP PREMIUM