Konflikt ws. prywatyzacji JSW: Związkowcy chcą rozmów z premierem

Donald Tusk powinien zapoznać się z sytuacją JSW - mówi Dominik Kolorz, szef śląsko-dąbrowskiej Solidarności. Związkowcy zawiesili planowaną blokadę wysyłki węgla, ale stawiają warunek.

Związkowcy z JSW zawiesili zaplanowaną na wtorek blokadę wysyłki węgla z kopalń. Wznowią protest, jeżeli na rozmowy z zarządem firmy nie przyjadą przedstawiciele ministerstw: skarbu i gospodarki lub gdy uznają dialog za pozorowany. Spotkanie ma się odbyć w ramach Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego.

Negocjacje będą kontynuowane we wtorek po godz. 10. - Co do blokady wysyłki węgla to decyzja komitetu strajkowego - mówi przewodniczący Śląsko-Dąbrowskiej Solidarności Dominik Kolorz.

Dominik Kolorz odniósł się do słów szefa rządu w sprawie debiutu JSW. Premier Donald Tusk zapowiedział, że mimo protestów związkowców i opinii wicepremiera Waldemara Pawlaka, tak czy inaczej przystąpi do prywatyzacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Na razie jest ona zaplanowana na 30 czerwca.

Kolorz powiedział, że szef rządu tak naprawdę nie zna sytuacji firmy i dobrze by było, aby spotkał się z jedną i drugą stroną sporu. Nie widzi jednak takiej szansy. - Nie wierzę, że pan premier będzie się chciał z nami spotkać bo on raczej niechętnie spotyka się ze stroną społeczną, chyba że przed wyborami coś się zmieniło - powiedział Dominik Kolorz.

Związkowcy z JSW domagają się 10-procentowej podwyżki płac. Protestują też przeciw prywatyzacji spółki na zasadach proponowanych przez resort skarbu.

Pawlak vs Grad w sprawie JSW Komentarze ekonomistów w programie EKG

Ostatnie zdjęcia Chrisa Hondrosa [GALERIA]

TOK FM PREMIUM