Sztafeta na beatyfikację. Blisko 6 tys. razy dookoła placu w Rudzie Śląskiej

Nietypowa sztafeta na beatyfikację Jana Pawła II w Rudzie Śląskiej . 11 byłych górników i żona jednego z nich wystartowali rano i chcą pokonać 1498 km, czyli odległość do Watykanu. Będą biec dzień i noc, ale... nie dobiegną daleko. Okrążą prawie 6 tysięcy razy Plac Jana Pawła II w Rudzie Śląskiej i w ten sposób uczczą beatyfikację.

- Nie może być inaczej, jak uczcić to biegiem - mówi TOK FM organizator biegu, maratończyk August Jakubik, który trzykrotnie organizował sztafety z Rudy Śląskiej do Watykanu - rocznice pontyfikatu Jana Pawła II.

Tym razem postanowił dobiec do Watykanu symbolicznie. - Biegniemy do Watykanu po placu Jana Pawła II w Rudzie. Każdemu przypadają 2 godziny biegu, czyli 24 kilometry. Jest rozpisany grafik, jest wystawiona tablica, tam będą sumowane kilometry. Tutaj - życie na placu będzie trwało przez pięć dni - do 1 maja - dodaje Jakubik.

Każdy może się przyłączyć do sztafety. Tak jak pan Norbert. - Chcę im pomóc. To mądra rzecz, piękna inicjatywa, coś wspaniałego. Jestem już dziadek, mam 64 lata, ale jeszcze pomagam kolegom - tłumaczy.

Pracownicy z pobliskiego urzędu na razie obserwują z zmagania biegaczy z okien. Choć pani prezydent zapewnia, że do biegu dołączy. - Na pewno pobiegnę w przeddzień beatyfikacji. Dwie godziny, ale swoim rytmem. Jestem bardzo dumna, że tak Ruda Śląska rozpoczyna świętowanie beatyfikacji Jana Pawła II - mówi prezydent miasta Grażyna Dziedzic.

- Ja niestety nie mam przerw w pracy, ale pracuję przy oknie to sobie zerkam. No i widzę, że mój sąsiad tam biegnie też - cieszy się pracownica urzędu miasta.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM