Molo w Sopocie od jutra płatne. Podwyżka o 100 proc.

Po zimowej przerwie, od jutra wejście na sopockie molo będzie płatne. Żeby pospacerować po tym najdłuższym w Europie drewnianym pomoście trzeba będzie zapłacić 5 złotych i 50 groszy. To o ponad dwa złote więcej niż rok temu.

-Jesteśmy prywatną firmą i jakoś musimy zarabiać. Musimy tak ten biznes prowadzić, żeby z jednej strony był on atrakcyjny, a z drugiej żebyśmy osiągnęli zysk. Po to pracujemy. - tłumaczy podwyżkę cen biletów Marcin Kulwas z Kąpieliska Sopot. Nowe ceny biletów to nie jedyna zmiana. W tym sezonie nie ma podziału na cennik weekendowy i tygodniowy. Nie ma tez zniżek dla studentów, bo jak mówi Marcin Kulwas, kwestia dotlenienia się na molo nie jest związana z nauką. - Poza tym wstęp na molo dotyczy okresu letniego, a wtedy praktycznie nie ma już zajęć na uczelni - dodaje.

Za darmo na molo wejdą dzieci do 5 roku życia, a także mieszkańcy Sopotu ale muszą przy sobie mieć dowód osobisty i kartę sopocianina. Ale w Trójmieście nie tylko Sopot ma swoje molo. Pięknym drewnianym pomostem możne sie tez pochwalić Gdynia. Molo w Orłowie ma 180 metrów długości. W Gdańsku koniecznie trzeba odwiedzić molo w Brzeźnie - ulubione miejsce spacerów mieszkańców i turystów. Wstęp na molo i w Gdańsku, i w Gdyni jest bezpłatny.

Ten ślub ogłądały DWA MILIARDY ludzi! [MINUTA PO MINUCIE] >>

TOK FM PREMIUM