Dziś ostatni dzień na złożenie PIT-a. Trzeba się pospieszyć

Dziś o północy upłynie termin rozliczenia z fiskusem z podatku zapłaconego w ubiegłym roku. Osoby, które jeszcze tego nie zrobiły, nie mają już na co czekać - trzeba jak najszybciej PIT wypełnić i dostarczyć do urzędu skarbowego.

Urzędy skarbowe będą dziś pracowały dłużej - godziny otwarcia będą ustalane w każdej gminie osobno. Kto nie zdąży przed zamknięciem urzędu, może wysłać PIT listem poleconym - wówczas data stempla pocztowego traktowana jest jako termin złożenia dokumentu lub przez internet.

W tym roku przez internet rozliczyło się już około 800 tysięcy osób. Dla porównania w całym okresie rozliczeniowym ubiegłego roku z tej możliwości skorzystało około 330 tysięcy osób.

Za niezłożenie deklaracji w terminie grożą mandaty - ich wysokość zależy od dochodów i może wynieść od 100 do prawie 3 tys. złotych. By ustrzec się błędów przed oddaniem warto ją jeszcze raz przeczytać i sprawdzić.

Podatnicy mylą adresy, numery NIP, a nawet własne nazwiska. Z roku na rok formularze są jednak coraz prostsze, a ich wypełnienie nie sprawia już kłopotów - przekonują mieszkańcy Warszawy, którzy dopiero postanowili rozliczyć się z urzędem skarbowym.

W Warszawie w niektórych urzędach można zostawić zeznanie w specjalnym skarbomacie.

DOSTĘP PREMIUM