Kolejne zatrzymania ws. zabójstwa "Człowieka"

Krakowska policja ma już samochód terenowy, którym w styczniu bandyci w biały dzień staranowali Tomasza C. na jednym z krakowskich osiedli. Najprawdopodobniej chodziło o gangsterskie porachunki pseudokibiców. W sprawie zatrzymano kolejne osoby.

Policjanci zatrzymali 23 i 24 latka, którzy brali udział w śmiertelnym pobiciu jednego z przywódców pseudokibiców Cracovii. - Skutkiem tego pobicia była śmierć mężczyzny - mówi młodszy aspirant Dariusz Nowak. - Jeden z zatrzymanych ma także zarzut, że brał udział w pobiciu używając niebezpiecznego narzędzia, co oznacza, że bezpośrednio zadawał te ciosy, który mogły być śmiertelne.

Łącznie zarzuty w tej sprawie usłyszało już 11 osób, 10 z nich jest tymczasowo aresztowanych. Grozi im nawet do 10 lat więzienia.

Według ustaleń funkcjonariuszy w styczniowe przedpołudnie na krakowskim Kurdwanowie kilkunastu mężczyzn napadło na samochód prowadzony przez "Człowieka". Chwilę później, gdy 30- latek próbował uciekać pieszo, zaatakowali go nożami i maczetami. Policja zapowiada kolejne zatrzymania.

Sztuka ulicy na muzealnych salonach Los Angeles [ZDJĘCIA]>>

DOSTĘP PREMIUM