Kolejny mecz w Poznaniu również bez kibiców? Prezydent do jutra musi podjąć decyzję

Jeszcze nie opadły emocje po zamknięciu na najbliższe mecze stadionów w Poznaniu i Warszawie, a nie wykluczone, że także za tydzień Lech Poznań rozegra mecz przy pustej widowni.

- Prezydent miasta, zgodnie z prawem, powinien najpóźniej jutro wydać zgodę na ten pojedynek - twierdzi wojewoda. To Ryszardowi Grobelnemu może się nie udać: - Nie mamy opinii policji na temat bezpieczeństwa podczas planowanego spotkania - mówią TOK FM urzędnicy z magistratu.

Gdyby stosować przepisy, takowa opinia powinna wpłynąć do urzędu miasta już tydzień temu. - Organizator musi zgłosić imprezę 30 dni przed jej planowanym rozpoczęciem. Potem policja ma 14 dni na analizę bezpieczeństwa. Prezydent powinien wyrazić zgodę lub zakazać odbycie imprezy masowej na siedem dni przed jej terminem - informuje Piotr Florek, wojewoda wielkopolski i dodaje: - Jeśli np. w przyszłym tygodniu Komenda Wojewódzka Policji zgłosi do mnie zastrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa na planowanej imprezie, to przed podjęciem decyzji w tej sprawie będę pytał pana prezydenta, czy dochował terminu na wyrażenie zgody na spotkanie.

- Ostatnio prezydent podjął decyzję tego samego dnia, kiedy ja ją uchyliłem, a więc spóźnił się o pięć dni - mówi Florek.

Prezydent Ryszard Grobelny twierdzi, że przepisy, na które powołuje się wojewoda, nie są dla niego wiążące: - W moim mniemaniu termin ma charakter instrukcyjny, a nie jest podstawą uchylania decyzji o meczu.

Florek jest zdumiony taką postawą: - No jak prezydent nie musi przestrzegać przepisów obowiązującego prawa? Ustawa... proszę... no po prostu gratuluje! - mówi TOK FM.

Maturzyści 2011 [ZDJĘCIA]>>

DOSTĘP PREMIUM