W ciągu kwadransa stuletnia pani Maria odzyskała ostrość widzenia!

Stuletnia pani Maria odzyskała ostrość widzenia. Jako jedna z najstarszych osób w Polsce, która pomyślnie przeszła operację usunięcia zaćmy z wszczepieniem soczewki. Zabieg wykonali lekarze z bielskiej kliniki okulistycznej.

Operacja trwała 15 minut. Przeprowadziła ją kierownik medyczny kliniki Okulus w Bielsku Białej dr Iwona Filipecka. Podkreśla, że wiek nie stanowi problemu, a ryzyko jest niewielkie.

- Cięcie jest małe 2 mm, w związku z tym nie zakładamy szwów. Okres rekonwalescencji jest bardzo szybki, rana się goi szybko - tłumaczy dr Filipecka.

Odzyskanie ostrości widzenia trwa około doby. Dla pani Marii to wielka radość. Od blisko roku prawie nic nie widziała na jedno oko. A ponieważ dużo czyta i ogląda telewizję, sama zgłosiła się do lekarza. - W naszym społeczeństwie jest tak przyjęte: "Ach, już mam swoje lata, po co się mam operować?" Ta pacjentka podeszła do tego inaczej. I całe szczęście - dodaje kierownik kliniki.

Z pacjentką nie udało się porozmawiać, bo nie pozwolili na to lekarze. Nieoficjalnie wiadomo, że Maria namawia teraz do wizyty w klinice swoją 101-letnią siostrę. Zabieg jest refundowany przez NFZ.

TOK FM PREMIUM