Trwają kolejne zatrzymania kiboli w Poznaniu

Zatrzymano sześć osób, kolejne będą zatrzymane jeszcze dziś. Trwa akcja poznańskiej policji. Zatrzymani mają zostać przewiezieni do Bydgoszczy.

Zatrzymania trwają od wczoraj. Na podstawie dowodów zebranych przez Prokuraturę Rejonową Bydgoszcz-Północ, która prowadzi śledztwo w sprawie zajść na stadionie "Zawiszy", zatrzymano we wtorek 13 pseudokibiców Legii i 13 - Lecha. Do Poznania i Warszawy przyjechało po dwóch prokuratorów z Bydgoszczy, którzy na miejscu zajęli się przesłuchiwaniem zatrzymanych. Wśród nich był kibol, który kopnął kibol, który kopnął operatorkę telewizji.

Akcję wyłapywania chuliganów z poznańskiej drużyny policja rozpoczęła wczoraj rano. O godz. 6 kryminalni z komendy wojewódzkiej w Poznaniu, wspierani przez innych funkcjonariuszy, weszli do mieszkań w kilku wielkopolskich miastach. Policjanci przeszukiwali mieszkania chuliganów. Zatrzymano 14 osób, ale jedną trzeba było wypuścić do domu, bo okazało się, że sprawcą jest jej brat bliźniak. Pozostali usłyszeli zarzuty i zostali zwolnieni do domu, zastosowano środki zapobiegawcze w postaci zakazu stadionowego i dozoru policyjnego.

W ubiegły wtorek chuligani zdemolowali stadion Zawiszy, gdzie w finale krajowego pucharu Legia Warszawapokonała w rzutach karnych 5:4 Lecha Poznań. Zgodę na organizację meczu wydano mimo negatywnej opinii policji o bezpieczeństwie na stadionie.

"10 pseudokibiców aresztowano, identyfikacja trwa"

DOSTĘP PREMIUM