Poprawia się stan górników poparzonych w kopalni Krupiński

Stan zdrowia dziewięciu górników, którzy ucierpieli w piątkowym wypadku w kopalni Krupiński, poprawia się. Dwóch z nich przejdzie dzisiaj operację wycięcia martwicy. Kolejnych dwóch zostało zakwalifikowanych do rehabilitacji i poddanych magnetoledoterapii. Rano odnaleziono ciało ratownika, który zaginął podczas akcji ratunkowej w kopalni.

Magnetoterapia to nowoczesna metoda wykorzystującej pole magnetyczne i energię światła, która przyspiesza gojenie się ran. - Nic się złego nie dzieje. Wszystko jest monitorowane i kontrolowane. Proces idzie ku dobremu - zapewnia dyr. Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich - Mariusz Nowak. Górnicy mają oparzone od 10 do 55 procent powierzchni ciała oraz drogi oddechowe. Na szczęście są wydolni oddechowo. Tylko dwóch z nich potrzebowało pomocy psychologa. Reszta z koszmarnymi przeżyciami radzi sobie sama. Po południu rannych górników odwiedzi premier Donald Tusk.

W wypadku w kopalni Krupiński w Suszcu zginęło dwóch górników. Trzecią ofiarą jest ratownik, którego ciało znaleziono dziś.

Odnaleziono ciało ratownika, który zaginął tydzień temu To 13 ofiara tegorocznych wypadków w kopalniach>>

DOSTĘP PREMIUM