Zdjęcia kiboli jeszcze dziś lub jutro rano na stronie policji

Jest zgoda bydgoskiej prokuratury na publikację wizerunku 51 kiboli, uczestników burd podczas finału Pucharu Polski, których śledczy nie mogą zidentyfikować. Wielkopolska policja "wystawi" na swojej stronie internetowej zdjęcia chuliganów dopiero, gdy zostanie jej doręczona oficjalna zgoda na piśmie.

Rząd vs kibole - najnowsze informacje>>

- To może się zdarzyć w ciągu kilku godzin lub jutro rano. Jesteśmy gotowi i od razu, gdy dotrą dokumenty z Bydgoszczy, opublikujemy zdjęcia - mówi TOK FM Zbigniew Paszkiewicz z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Zdjęcia w których posiadaniu są funkcjonariuszy zostały zrobione sprawcom przed meczem, bądź w trakcie jego trwania. W trakcie zamieszek twarze chuliganów były zasłonięte szalami: - Opublikujemy po jednym zdjęciu każdej osoby. Każde będzie ponumerowane, więc jeśli np. ktoś zauważy, że numer 15 to jego znajomy, prosimy bardzo o kontakt z policją - numer będzie podany na stronie internetowej, można też dzwonić na 977. Każda nawet najdrobniejsza informacja jest dla nas ważna i na pewno przyczyni się do szybszego odnalezienia i ukarania uczestników burd w Bydgoszczy - zapewnia Paszkiewicz.

Policja liczy, że w zidentyfikowaniu 51kibili pomogą członkowie ich rodzin, znajomi, sąsiedzi czy też osoby, które np. z nimi pracują.

Policjanci zatrzymali w sumie 50 pseudokibiców - zarówno Lecha Poznań jak i Legii Warszawa. Do tej pory zarzuty usłyszały 44 osoby. Dotyczą niszczenia mienia, wtargnięcia na murawę boiska oraz napaści na funkcjonariuszy policji lub pracowników ochrony.

Koniec "Machiny"! Zobacz 7 słynnych okładek >>

DOSTĘP PREMIUM