Kibole pocięli twarz nastolatkowi. Zemsta?

Trzej napastnicy pocięli twarz nastolatka w Piekarach Śląskich. - Bestialstwo i okrucieństwo - mówi dyrektor szkoły, do której chodził napadnięty chłopak. - W tej chwili policjanci prowadzą czynności mające na celu ustalenie świadków - mówi nadkomisarz Janusz Jończyk ze śląskiej policji.

Nastolatek zaatakowany przez kiboli. Pocięli mu twarz

We wtorek rano doszło do brutalnego napadu kiboli na 15-latka. "Trzej napastnicy obezwładnili chłopca, a następnie ostrym narzędziem (prawdopodobnie żyletką - red.) okaleczyli mu twarz. Poszkodowany został przewieziony do szpitala. Do zdarzenia doszło około 8.30 na ulicy Jana Pawła II w rejonie Dworca PKM w Piekarach Śląskich" - czytamy na stronie policji.

Jak relacjonuje portal Nasze Miasto, napastnicy wycieli na czole napis "HKS" (prawdopodobnie skrót od "Hutniczy Klub Sportowy" ) a na policzkach i brodzie: "PS" i "R" (zapewne od "Ruch Chorzów"). Mimo ran uczniowi udało się dotrzeć do szkoły. Tam nauczyciele wezwali policję.

Lekarz, który opatrzył chłopca przyznaje zszokowany, że z czymś takim nie miał jeszcze do czynienia. - To okrucieństwo i bestialstwo. Nie ma innych słów na tego typu zachowania! - mówi portalowi Zygmunt Krawczyk, dyrektor szkoły do której chodzi nastolatek.

Pojawiła się hipoteza, że napaść to zemsta kiboli Górnika Zabrze. Piekary Śląskie podzielone są na sympatyków Ruchu Chorzów i Górnika. Kilka dni temu pobity został kibic drużyny z Chorzowa.

- Chłopiec czuje się dobrze - mówi TVP Info nadkomisarz Janusz Jończyk, oficer prasowy śląskiej policji. Policja wytypowała kilku podejrzanych, ale okazało się, że nie mieli nic wspólnego z napaścią. Na monitoringu z miejsca zdarzenia również nie widać grupki trzech kiboli. - Teraz nastolatek zostanie przesłuchany w obecności psychologa - mówi Jończyk.

''Osoby mogące pomóc w ustaleniu sprawców lub posiadające jakiekolwiek informacje w tej sprawie proszone są o kontakt osobisty bądź telefoniczny z policjantami Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich, numer telefonu: (32) 393-62-00 lub z najbliższą jednostką Policji nr telefonu: 997'' - informuje policja.

DOSTĘP PREMIUM