Koniec ładnej pogody. Nadciąga niż Victor, będą burze i grad

Dziś najprawdopodobniej ostatni dzień ładnej pogody. Z zachodu nad Polskę nadciągają burze, grad i silny wiatr. Padać i grzmieć może aż do końca tygodnia.

Zobacz zdjęcia burz czytelników Alert24

- W najbliższych dniach w centralnej Europie wystąpią burze, którym mogą towarzyszyć gwałtowne zjawiska pogodowe. We czwartek silne burze są spodziewane przede wszystkim w Niemczech, a wieczorem być może również na zachodzie Polski. Trzeba ostrzec ludzi - pisze nasz czytelnik "krisss".

IMiGW: Burze, grad, porywisty wiatr

Słowa naszego czytelnika potwierdza IMiGW. Dziś front niżowy o nazwie Victor dotrze do zachodnich województw Polski. W piątek będzie obecny nad całym krajem. Nad Polskę dociera znad Wysp Brytyjskich.

- Z zachodu nadciąga niż, widoczny już nad Irlandią. Już w nocy na zachodzie będzie się chmurzyć, zacznie padać deszcz, pojawią się burze. W piątek ten front nadciągnie nad województwa centralne. Burze mogą być gwałtowne - mówi Anna Nemec, dyżurny synoptyk IMiGW.

Jak dodaje, deszcz może być obfity - nawet do 25 milimetrów. Czekają nas także opady gradu i porywisty wiatr, w porywach mogący osiągnąć do 80 km/h. Razem ze zmianą pogody spadną temperatury - Jutro będzie od 18 st.Celsjusza na Wybrzeżu i Pomorzu, około 21 st. w centrum, do 28 st. na południowym wschodzie. W sobotę możemy liczyć na poprawę pogody, ale miejscami padać może nawet do niedzieli.

Szczegółowe prognozy na pogoda.gazeta.pl .

Burze nad Polską. Upał, deszcze i pioruny przez cały weekend [WASZE ZDJĘCIA]>>

DOSTĘP PREMIUM