GDDKiA: w maju 2012 będzie gotowy odcinek A1 Gorzyczki - Pyrzowice

W maju przyszłego roku przejedziemy odcinkiem autostrady A1 od granicy w Gorzyczkach do katowickiego lotniska w Pyrzowicach - potwierdza Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, która zaprosiła dziś dziennikarzy na plac budowy.

GDDKiA chce przekonać Polaków, że jednak w kraju autostrady powstają. - Za pośrednictwem mediów chcieliśmy przekazać, że rzeczywiście autostrada jest budowana - mówi Dorota Marzyńska, rzeczniczka katowickiego oddziału dyrekcji.

Sześciokilometrowy odcinek od węzła Sośnica do Zabrza - Maciejowa, zostanie oddany do użytku pod koniec sierpnia tego roku. Dzięki niemu bez wjeżdżania do Gliwic i Zabrza kierowcy będą mogli szybko zjechać na DK 88, czyli starą "czwórkę".

Odcinek jest skomplikowany, drogowcy budują dwie estakady o łącznej długości ponad 2 km. Codziennie na placu budowy pracuje nawet 500 osób. - Wartość wykonanych dziennie robót waha się między 1,5 a 2 mln zł - informuje inż. Piotr Husak.

Budowa 93 km odcinka A1 Gorzyczki - Pyrzowice to samodzielna inwestycja Generalnej Dyrekcji. Śląscy radni wojewódzcy chcą, by kierowcy mogli jeździć za darmo tym fragmentem autostrady. Minister infrastruktury proponuje zwolnienie z opłat 24 km A1 między Sośnicą a Bytomiem.

DOSTĘP PREMIUM