Warszawa: będzie kontrmanifestacja przeciw Paradzie Równości

Ma być spokojnie i pokojowo - tak zapowiadają obie strony. W zeszłych latach w stolicy z reguły kończyło się na wojnie na okrzyki, choć w innych miastach Polski bywało o wiele gorzej. 11 czerwca, w sobotę, przez stołeczne ulice przejdzie Parada Równości, coroczny kolorowy marsz poruszający przede wszystkim temat praw mniejszości seksualnych.

I - jak co roku - będzie mu towarzyszyć kontrmanifestacja. Organizuje ją Narodowe Odrodzenie Polski, jego prezes Adam Gmurczyk zapewnia, że ma być spokojnie.

- Z naszej strony zawsze jest bezpiecznie - mówi. - Natomiast czego można się spodziewać po homoseksualistach czy raczej osobach, które chcą wykorzystać tych biednych ludzi? Być może będą próbowali coś sprowokować - przeczuwa.

Według NOP Parada Równości to tak naprawdę przykrywka dla polityków lewicy, którzy w ten sposób chcą zwiększać swoje wpływy, promować siebie i realizować polityczne cele.

Gmurczyk ocenia, że na dłuższą metę są one zagrożeniem dla społeczeństwa: - Jesteśmy przeciwnikami twierdzenia, że mądry Polak po szkodzie. Zaczyna się od uznania, że homoseksualizm jest normą, potem mówi się już o legalizacji związków i adopcji dzieci. Następnym krokiem, widać to choćby po przykładzie szwedzkim, jest mówienie o legalizowaniu pedofilii, zoofilii i nekrofilii. Nie możemy do tego dopuścić.

Organizatorzy Parady Równości nie obawiają się NOP-u. Jej rzecznik Mariusz Drozdowski występujący pod pseudonimem Jej Perfekcyjność, zapowiada nawet specjalnie przygotowane niespodzianki dla kontrmanifestujących. Nie chce zdradzić, na czym miałaby one polegać, ale mówi, że uczestnicy parady zadziwią narodowców.

Oba zgromadzenia publiczne są zarejestrowane przez stołeczne Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, możemy się spodziewać, że jak co roku będą rozdzielone przez policję. Parada Równości od 13.00 przejdzie spod Sejmu przez ulicę Matejki, Aleje Ujazdowskie, Piękną i Kruczą do Alej Jerozolimskich, potem przez Marszałkowską na Plac Bankowy. Narodowe Odrodzenie Polski już od godziny 12.00 ma czekać w ulicy Matejki przy Pomniku Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej.

TOK FM PREMIUM