Poznań: żołnierz ugryziony przez żmiję

Żołnierza z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu ugryzła żmija. Starszy szeregowy został ukąszony na poligonie w podpoznańskim Biedrusku. Pomocy udzielił mu wojskowy lekarz, później żołnierz trafił na obserwację do szpitala.

- Szeregowiec wraz z innymi kolegami ćwiczył w lesie - opowiada kapitan Jacek Thomas. - To były normalne zajęcia w terenie, gdzie żołnierz wykonuje ćwiczenia typowe dla wojska, jak choćby czołganie się - mówi Thomas.

W pewnym momencie żołnierz poczuł ból, okazało się, że został ugryziony właśnie przez żmiję. Od razu został zaopatrzony przez lekarza z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych i przewieziony do szpitala, bo takie są procedury w tego typu sytuacjach. Wiadomo, że żołnierz czuje się dobrze. Prawdopodobnie żmija nie zdążyła wpuścić jadu.

Wojsko podkreśla, że to pierwszy od lat przypadek, gdy żołnierza z poznańskiej jednostki na poligonie ugryzł gad. Rzecznik Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu do wypadku podchodzi spokojnie. - Żołnierz musi być przygotowany na każdą okoliczność, czy to się zrani, czy zwichnie nogę, czy jak w tym przypadku zostanie ugryziony przez żmiję - mówi kapitan Thomas.

Jak zapewnia dowództwo wszyscy żołnierze w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych są szczepieni na najważniejsze choroby, m.in. przeciwko tężcowi, czy żółtaczce.

Miss Tybetu z Zurychu [ZDJĘCIA]>>

TOK FM PREMIUM