Ryszard Nowak chce ścigania Wojewódzkiego i Figurskiego

Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami złoży dziś doniesienie do Prokuratora Generalnego w sprawie publicznego propagowania rasizmu przez dziennikarzy: Kubę Wojewódzkiego i Michała Figurskiego.

Przewodniczący Komitetu Ryszard Nowak poinformował w komunikacie przesłanym do mediów, że 25 maja obaj dziennikarze w programie radiowym "Eska Rock" znieważyli rasistowskimi sformułowaniami Alvina Gajadhura, obywatela Polski, którego ojciec jest Hindusem.

Według Ryszarda Nowaka obaj dziennikarze szydzili i naigrywali się z pochodzenia Alvina Gajadhura używając rasistowskich zwrotów m.in: "Gajadhur, tak murzin", "zadzwońmy do murzyna", "krajowy rejestr murzynów". Nowak powołuje się na artykuł 257 Kodeksu Karnego mówi, że kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowościowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

DOSTĘP PREMIUM