Wojciech Mann nie może już rozmawiać o polityce

PRZEGLĄD PRASY. Mann nie będzie już prowadził na antenie Trójki rozmów o polityce - taką decyzję podjęła szefowa stacji Magdalena Jethon. O jej postanowieniu pisze ?Rzeczpospolita?.

Dziennikarz prowadzi piątkowe poranne pasmo Programu III Polskiego Radia "Zapraszamy do Trójki". Jednym ze stałych elementów audycji jest rozmowa z publicystami dotycząca bieżących wydarzeń politycznych. Jednak w ostatni piątek tej części programu w Trójce nie było.

"Rzeczpospolita" informuje , że Magdalena Jethon, szefowa Programu III, podjęła decyzję o zakazie prowadzenia rozmów o polityce przez Wojciecha Manna. Powodem ma być fakt, że znany dziennikarz wystąpił wraz z Krzysztofem Materną w reklamie banku. Radosław Kazimierski, rzecznik radia, poinformował, że zdaniem Jethon to "wbrew dobrym zasadom, które obowiązują w Polskim Radiu", żeby osoba występująca w kampanii reklamowej jakiegoś banku prowadziła rozmowy o polityce. Zastrzegł jednak, że Mann jest gwiazdą i twarzą Trójki i "nie wchodzi w grę", aby stacja z niego zrezygnowała.

Jeszcze nie wiadomo, czy w porannych rozmowach z publicystami Manna zastąpi inny dziennikarz, czy radio zrezygnuje z tego segmentu w piątkowe poranki. Sam dziennikarz nadal będzie prowadził wszystkie swoje audycje na antenie Programu III - "Manniak po ciemku", "Piosenki bez granic" i "W tonacji Trójki".

MDM z bankiem

Wojciech Mann i Krzysztof Materna zostali twarzami kampanii reklamowej Kredyt Banku w maju. Obaj panowie związali się kontraktem z bankiem na dwa lata i tyle też ma potrwać odświeżenie wizerunku KB.

Mann i Materna w latach 1994-2001 prowadzili wspólnie w Telewizji Polskiej satyryczny program "MdM, czyli Mann do Materny, Materna do Manna". Program składał się z szeregu skeczy i parodii dotykających różnych sfer życia.

Łzy, uśmiechy, ostre słowa - wielkie emocje na wielkiej konwencji PO [ZDJĘCIA]

TOK FM PREMIUM