Wykrywają więcej korupcji. O 50 proc. więcej, niż...

PRZEGLĄD PRASY. Policja wykrywa coraz więcej spraw korupcyjnych. Tak ma wynikać z zestawienia ministerstwa spraw wewnętrznych - informuje "Rzeczpospolita".

Gazeta dotarła do "Raportu o stanie bezpieczeństwa państwa", z którego wynika, że poprawiła się wykrywalność spraw korupcyjnych.

W zeszłym roku policja ujęła sprawców ponad 12 tysięcy takich przestępstw między innymi w służbie zdrowia i szpitalach. To ponad 50 procent więcej niż w 2009 roku. Jednak to nie jest jedyna dziedzina, w której sytuacja się poprawiła. Przedstawiciele resortu podkreślają, że świadczy to o wzroście bezpieczeństwa w kraju i dobrej pracy służb. Dodają również, że w Polsce nie działają już duże grupy przestępcze, ponieważ są one szybko rozbijane - czytamy w dzienniku.

"Rzeczpospolita" powołując się na raport informuje, że w zeszłym roku doszło w kraju do miliona 138 tysięcy przestępstw, czyli o około 1 procent więcej niż w 2009 roku. Ich liczba jest większa ponieważ policja wykrywa coraz więcej przestępstw narkotykowych i korupcyjnych.

Już przerobili spot PiS. ''Panie prezesie Kaczyński, słyszy mnie pan?'' [WIDEO] >>

TOK FM PREMIUM