Zamach w Norwegii: minister chwali policję za "fantastyczną" akcję

Minister sprawiedliwości Norwegii, Knut Storberget, pochwalił dziś policję za "fantastyczną" akcję w związku z piątkowym podwójnym zamachem przeprowadzonym przez Andersa Behringa Breivika.

Media i opinia publiczna skrytykowały policję za to, że w piątek zareagowała z opóźnieniem na doniesienia o strzelaninie na wyspie Utoya, w której zginęło co najmniej 68 osób. Inne zdanie na ten temat ma norweski minister sprawiedliwości, który na dzisiejszej konferencji prasowej pochwalił służby za przeprowadzenie "fantastycznej akcji".

- Ci ludzie (w policji - red.) pracowali ciężej, niż ktokolwiek mógłby od nich oczekiwać, ci ludzie zrezygnowali ze swoich urlopów i zjechali z całego kraju, by pomóc - mówił szef resortu, dodając, że policji należą się także słowa uznania za jej starania o przywrócenie społeczeństwu "poczucia bezpieczeństwa i normalności" już po atakach.

- Oczywiście jest bardzo ważne, aby być otwartym i krytycznym... Ale na wszystko jest czas i miejsce - zaznaczył jednocześnie Knut Storberget, odpowiadając na zarzuty dziennikarzy o piątkowe błędy policji.

Utoya: emocje po tragicznej nocy [ZDJĘCIA]>>

DOSTĘP PREMIUM