Ekspansja chińskich mediów w USA: agencja Xinhua na Times Square

Chińska państwowa Agencja Prasowa Xinhua wykupiła powierzchnię reklamową w jednym z najbardziej prestiżowych miejsc Nowego Jorku - Times Square. To najbardziej widoczny znak ekspansji chińskich mediów na amerykańskim rynku.

Agencja Xinhua wykupiła na Times Square reklamę o powierzchni 18 na 12 metrów. Każdego dnia miejsce to mija około pół miliona ludzi. W maju biura agencji także przeniesiono na Times Square. To jeden z najbardziej prestiżowych adresów Nowego Jorku.

Chiny budują pozytywny wizerunek kraju

Chińskie media starają się być coraz bardziej widoczne poza granicami swego kraju, aby kreować pozytywny wizerunek Chin głównie w państwach zachodnich. Właśnie w tym celu Agencja Prasowa Xinhua w ubiegłym roku uruchomiła całodobowy angielskojęzyczny kanał informacyjny, którego głównym odbiorcą mają być widzowie na Zachodzie.

Reklama Agencji Prasowej Xinhua pojawi się obok reklamy Coca Coli, która obecna jest w tym miejscu od lat trzydziestych zeszłego stulecia. Jak zauważają specjaliści, jeśli firmie uda się pozyskać powierzchnię reklamową w tak prestiżowym miejscu oznacza to, że pozostanie tam na długie lata.

Fotoreporter w Pjongjangu. Tak wygląda życie codzienne Korei Północnej [ZDJĘCIA] >>

DOSTĘP PREMIUM