Putin o fuzji z Białorusią: "Prawdopodobne i bardzo pożądane"

Władimir Putin nie ma nic przeciwko połączeniu Rosji i Białorusi. Rosyjski premier, zapytany o możliwą fuzję obu państw, odpowiedział, że w stu procentach zależy ona od woli samych Białorusinów.

Putin odwiedził obóz młodzieżowy, w którym biorą udział zwolennicy polityki Kremla. Pytanie o to, czy możliwe jest, by w przyszłości Rosja i Białoruś były jednym państwem, zadał jeden z młodych uczestników spotkania, pochodzący z Białorusi.

- To prawdopodobne i bardzo pożądane - odpowiedział rosyjski premier. Dodał, że jeśli Białorusini tego rzeczywiście chcą, powinni się o to "bić".

Władimir Putin skomentował też sytuację budżetową za oceanem. Według szefa rosyjskiego rządu, Stany Zjednoczone są "pasożytem" na światowej gospodarce, który poprzez kumulowanie ogromnych długów, zagraża globalnemu systemowi finansowemu.

Według obserwatorów, Putin podobnymi wystąpieniami rozpoczyna kampanię swojej partii Wspólna Rosja przed grudniowymi wyborami parlamentarnymi, a także prezydenckimi, zaplanowanymi na marzec przyszłego roku.

Burze nad Warszawą. Zalane lotnisko [ZDJĘCIA]>>

TOK FM PREMIUM