Andrzej Lepper nie żyje. Zagraniczna prasa o śmierci

Kontrowersyjny polityk, lider populistów, ?pozytywny dyktator? - zagraniczne media piszą o śmierci Andrzeja Leppera.

Śmierć Andrzej Leppera została odnotowana przez zagraniczne media. Na portalach BBC i hiszpańskiej gazety "El Mundo" zajmuje jedno z głównych miejsc na stronie.

"El Mundo" przypomina jego karierę polityczną i zarzuty w związku z seksaferą. Gazeta nazywa go kontrowersyjnym politykiem i liderem populistów.

Hiszpański portal "Noticias24.es" zaznacza, że Lepper był przeciwnikiem Unii Europejskiej, wielokrotnie obrażał innych polityków i brał udział w gwałtownych manifestacjach. - Widział siebie jako pozytywnego dyktatora - pisze portal.

BBC przypomina z kolei, że Lepper przewodził protestom rolników w latach 90'. Opisuje, że był boksera i hodowcę świń.

O Lepperze pisze również kilka amerykańskich portali gazet, m.in. "Washington Examiner" i "Star Tribune" . Ten drugi zaznacza, że jego zwolennicy opisywali go, jako "polskiego Le Pena" i "obrońcę biednych". Gazeta przypomina też, że chciał "kastrować pedofilów" oraz po ewentualnym przejęciu władzy planował dodrukować pieniądze dla najuboższych. Jego polityczną klęskę upatruje w polepszeniu sytuacji na wsi po wejściu Polski do Unii Europejskiej oraz w seksaferze.

Janusz Maksymiuk o śmierci Leppera: To był dla nas szok >>

DOSTĘP PREMIUM