Zamieszki w Londynie: dwóch Polaków zatrzymanych

Podczas zamieszek w Londynie zostało zatrzymanych dwóch Polaków. Jeden z nich wpadł w ręce policji w związku z włamaniem do jednego z londyńskich mieszkań. Drugi - 17 - letni chłopak - został zatrzymany pod zarzutem wandalizmu bezpośrednio związanego z zamieszkami.

Rzecznik ambasady polskiej w Londynie. Robert Szaniawski powiedział, że polska ambasada nie ma możliwości pomocy zatrzymanym Polakom.

- Jeżeli ktoś popełnia przestępstwo, musi liczyć się z karą. Nie przewidujemy zatem żadnej interwencji - powiedział Szaniawski. Według niego

Polak-włamywacz być może chciał wykorzystać okazję, którą stwarzają wydarzenia na ulicach.

Ambasada apeluje do Polaków mieszkających w Londynie aby unikali miejsc, w których dochodzi do zamieszek.

Kolejny dzień zamieszek

W Wielkiej Brytanii mija kolejny dzień zamieszek. Nie ma na razie niepokojących informacji z Londynu, gdzie kilka dzielnic od soboty było dewastowanych przez grupy młodocianych chuliganów, jednak do zamieszek dochodzi w okolicach Birmingham w środkowej Anglii. Tamtejsza policja podaje, że młodzi ludzie włamują się do sklepów i podpalają samochody w miastach Wolverhampton i West Bromwich. Nie wiadomo, ile osób uczestniczy w dewastacjach. Po wczorajszych zamieszkach w Birmingham zatrzymano ponad 130 osób.

Zamieszki w Londynie: noc trzecia [ZDJĘCIA]>>

TOK FM PREMIUM